Kodu ja Aed

Loomaaiale appi! Pane kõrvitsad mulda, et sügisel rõõmustada nii elevanti kui ahvi 

Kodukiri, 15. mai 2020, 11:02
Foto: Tallinna Loomaaed
Loomaaia asukad ootavad kõiki lähiajal kõrvitsaseemneid mulda panema, kuna sügiseti suurel hulgal kõrvitsaid loomaaeda saatvad koolid ja lasteaiad ei ole viiruse tõttu tavapäraselt tegutsemas ega ka kõrvitsate kasvatamisega alustamas. 

Möödunud sügisel jõudis loomadeni kokku 23 tonni kõrvitsaid, millest peale pidulikku kõrvitsapeo söömist on jätkunud loomaaia asukatele kevadeni välja. Kõrvitsaid saadeti üle Eesti ja ka saartelt. Suurim ühekordne laadung, mis kaalus kokku ligikaudu kaks tonni, pandi teele Viljandimaalt ühest aiandussaaduste talust.

Foto: Tallinna Loomaaed

Maiad loomaaialoomad juba ootavad igaühe heldet panust, et siis sügisel kõrvitsapeol üheskoos lustida saaks! Kõrvits maitseb suurepäraselt enamikele loomadele – nii hiirtele, lindudele kui elevantidele.

Pane aga seeme mulda, kasta ja väeta, anna taimele hoolt ning armastust ning sügiseks on kõrvitsad suureks paisunud. Lisaks kõrvitsatele võib loomaaialoomadele kasvatada teisi hästisäilivaid köögivilju: patissone, kaalikaid, peete. 

Kuna osavõtt on aasta-aastalt aina suurenenud ning muutunud populaarseks ühistegevuseks nii eraisikute, lasteaedade ja koolide kui seltside seas, siis saab Eesti kõige tublimad kõrvitsakasvatajad näha ka kaardilt. Kui tahad ka enda kõrvitsad kaardile panna, saad seda teha siit.

Loomaaia traditsiooniline kõrvitsapidu toimub sel aastal 31. oktoobril.