Kodu ja Aed

Suure vitamiinisisaldusega jõuline kibuvits: hinnatud nii loodusravis kui nahahoolduses 

Therese-Liise Aasma, 20. oktoober 2019, 15:21
Rahvameditsiinis on vitamiinirikkaid marju kasutatud talvel organismi turgutamiseks. Foto: Mabel Amber / Pixabay

Rooside ema kibuvitsa on ammu tuntud kui hurmavalt lõhnavat taluaia ilutaime. Rahvameditsiinis on vitamiinirikkaid marju kasutatud talvel organismi turgutamiseks. Samuti on kibuvitsa omadused hinnatud looduskosmeetikas.

Kibuvitsalehti korjatakse noorelt enne aromaatsete õite puhkemist. Õisi, millest saab teha maitsevett, teed, moosi, lõhnakotte ja valmistada kaunistusi, korjatakse tavaliselt suve esimesel poolel. Praegu on aga just õige aeg hankidapunaseks värvunud kibuvitsamarju. Tee seda soovitatavalt kinnastega päikeselise ja kuiva ilmaga, mil marjade heade koostisainete sisaldus on maksimaalne. Siis on soovi korral marjadelt ka lihtsam seemneid eemaldada.Pärast esimesi miinuskraade lähevad viljad pehmeks ja veidi magusamaks. Ka siis on neid veel sobilik koguda.Miks marju korjata?Kibuvitsamarjad sisaldavad 20 korda rohkem C-vitamiini kui apelsinid. Peale selle leidub neis A-, B- ja E-vitamiini ning rauda, mangaani, fosforit, oomega-3- ja oomega-6-rasvhappeid. Kibuvitsamarjadel teatakse olevat ka vereloomet soodustav, kergelt lahtistav ja kuseeritust soodustav mõju.

Kuivatamise nõksudKui soovid marjadest vaid teed valmistada, on lihtsaim viis korjatud marjad kuivatada tervelt hämaras kohas. Kibuvitsamarjad kuivavad paberil ühe kihina minimaalse õhuniiskuse ja 25–30 kraadi juures 2–7 päeva või praeahjus pöördõhurežiimil 40–70 kraadiga ühe-kahe tunni jooksul. Viimasel juhul jäta ahjuuks praokile, et niiskus ahjust välja pääseks. Energiat säästvam on kasutada spetsiaalset kuivatit.Kui plaanid marja viljaliha mitmekülgsemalt kasutada, võid kuivamise kiirendamiseks marjad enne tükeldada või poolitada ja eraldada kohe ka karvakestega seemned. Kuivatatud ja peenestatud või sügavkülmutatud viljaliha on hea lisand smuutidesse, putrudesse, maiustustesse, lemmikloomatoitu ja mujale.Ükskõik kuidas otsustad marju kuivatada, peaksid neid aeg-ajalt segama, et need ühtlaselt kuivaksid. Vitamiinirikaste marjade omadused säilivad kuni kaks aastat.Tervistav kibuvitsasiirup1. Siirupi tegemiseks võta 1 kg tükeldatud ja puhastatud kibuvitsamarju.2. Loputa marjad jaheda veega üle ja aja 1,5 liitri veega keema. Kui vesi on keema läinud, lülita pliit välja ja lase neil 15 minutit haududa.3. Pärast haudumist peaksid seemned viljalihast lihtsalt kätte saama. Ära viska seemneid minema, sest neist saad valmistada teed. Kurna seemned peene sõela või marliga keeduveest välja ning vala puhastatud marjad potti tagasi.4. Seejärel lisa 800 ml keevat vett ja lase marjadel taas 15 minutit seista.5. Kurna segu teist korda, et saaksid kindlasti kõik karvakesed eemaldatud.6. Vala marjapüree potti ja keeda 15 minutit.7. Seejärel lisa potti 800 g suhkrut ja keeda marju veel 5 minutit.8. Vala valmis siirup kuumutatud puhastesse purkidesse või pudelitesse ning kleebi jahtunult peale sildid. Kasuta siirupit kui C-vitamiini allikat haigusperioodil.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31. oktoober 2019, 05:30
Vitamiinirohke kõrvits tugevdab immuunsust ja aitab kaalu alandada
4. oktoober 2019, 12:32
Sügismaitsed purki ja pudelisse! Väge täis pihlakas napsis, želees ja kompotis
3. oktoober 2019, 06:07
Põhjamaa sidrun ebaküdoonia – unustatud, kuid imeline aiakultuur