Kodu ja Aed

VAJALIK OSKUS: kuidas eemaldada vetsupoti ummistust ilma pumbata? (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 2. veebruar 2018, 13:17
Foto: PantherMedia/Scanpix
Benjamin Franklin olevat kord öelnud: „Ainsad kindlad asjad elus on surm ja maksud“. Täiesti kindel asi siin elus on ka see, et kui sa kempsupoti ära ummistad, siis juhtub see kõige halvemal momendil, mis võimalik. Oled näiteks kohtingul, perekondlikul koosviibimisel, kontoris vahetult enne koosolekut vmt. Igatahes just siis juhtub nii, et väetisega rikastatud vesi hakkab äkitselt su tuharatele loksuma ning elu kihutab su silme eest läbi. Alati ei pruugi käepärast olla ka seda vana head iminapaga vetsupumpa. Siinkohal õpetus ummistuse likvideerimiseks ilma selleta – võib-olla päästavad järgnevad selgitused kunagi su elu!

1. Alustuseks pane kraanist soe vesi täisvõimsusel jooksma. Ja keera kraan nii kuuma peale kui vähegi võimalik. Võib küll veidi auruseks minna, aga see on etem kui alternatiiv – minna kempsu omanikule selgitama, et ups, ummistus juhtus.

2. Kuni vesi kuumeneb, otsi potti viskamiseks vedelseepi. Kui vetsu omanik on barbar ja vedelseepi pole, siis katsu leida vannitoast šampooni või dušigeeli. See toimib hädavajaliku libestina.

3. Nüüd leia mingi anum, mida kuuma veega täita. Mida suurem, seda parem, aga hädas ei saa vahendeid valida.

4. Kalla kempsupotti vähemalt neli liitrit tulist vett. Kui pott enne selle koguseni jõudmist üle hakkab ajama, pea pausi.

5. Kui kuum vesi ja seep oma maagiat tegema hakkavad, siis peaks ummistus vähenema ja veetase langema. Sellel hetkel võid juba vajutada ka loputuse nuppu.

6. Ent kui ka see kõik ei tööta ja nüüd on sul üks suur seebine, aurune ja roojane segadus – siis pole muud varianti, kui käed appi võtta. Jah, lugesid õigesti: kasuta oma käsi. Haara näiteks plastkott või kasvõi käterätt, mässi ümber käe ja likvideeri ummistus manuaalselt.