Kodu ja Aed

Sügis aias: asu taimi talve eest kaitsma pigem ilmateate kui kalendri järgi 

Therese-Liise Aasma, 16. oktoober 2019, 18:07
Kuna talved on ettearvamatud, tasub taimi külma eest peitma asuda pigem ilmateate kui kalendri järgi. Foto: Stanislava Stanchy / Unsplash
Kõige ohtlikum on õrnadele taimedele jäine talv, mil lumi neile loomulikku paksu soojustuskihti ei kasvata. Selleks et tundlikud taimed ka järgmisel hooajal su aeda kaunistaksid, tuleb nad külmaperioodiks hoolikalt ette valmistada.

Kuna talved on ettearvamatud, tasub taimi külma eest peitma asuda pigem ilmateate kui kalendri järgi. Mõnel aastal läheb ilm krõbedaks juba poole novembri pealt, teisel aastal saabub käre külm alles pärast jõule. Õige aeg taimed katta on siis, kui maapind on juba kergelt külmunud ja päeval on püsivalt miinuskraadid. Enne seda tuleks lasta taimedel loomulikul viisil jahenevate ilmadega harjuda. Kui temperatuur kõigub talvel suurel skaalal, tuleks soojemate sulaperioodide ajaks katteid vähendada, et taimed soojas ja niiskes hauduma ei läheks. Kattematerjale ei tohiks ajutise soojaga siiski ära pakkida, sest külmaohu saabudes peab taimedele «talvemantlid» uuesti ümber panema.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13. oktoober 2019, 17:00
Sügis kasvuhoones: viska taimed välja ja valmistu talveks
5. oktoober 2019, 07:00
AED | Hädavajalikud aiatööd oktoobris
5. oktoober 2017, 13:44
Kui kasulik on taimed talveks kinni katta?