Kodu ja Aed

9 põhjust, miks sa halvasti magad, võivad peituda su magamistoas (3)

Laura Karro, 10. september 2020, 11:16
Ära hoia oma magamistoas üleliigseid asjuFoto: Wokandapix, Pixabay
Pärast halvasti magatud ööd on olemine närb ja väsinud. Kui selliseid öid saab palju, mõjutab see oluliselt ka elukvaliteeti. Vaata üle oma magamistuba, sest just sellest saab alguse hea uni!

 

Mida kindlasti ei tohiks magamistoas olla?

Tehnoloogia. Kõik elektromagnetvälja tekitavad seadmed, sealhulgas arvuti, mobiiltelefon, televiisor ja akulaadijad mõjutavad meid. Ööseks oleks hea lülitada välja ka wifi.

Tööasjad. Jäta tähtsad paberid tööle või kodukontori lauale, ära too neid voodisse, kus peaksid lõõgastuma.

Raamatud. Hoia öökapil vaid üht raamatut, mida parasjagu loed. Ära kuhja enda kõrvale päevauudiseid sisaldavaid ajalehti.

Potsikud ja tuubid. Jäta puudritopsid, kreemituubid, kehakreemid ja meigitooted vannituppa. Hoia öökapil vaid ööseks kätele või jalgadele määritavat kreemi.

Söök ja jook. Muidugi on tore, kui kallim üllatab sind hommikusöögiga voodis, aga see ei tohiks muutuda reegliks. Kes tahaks magada voodis, kus on saiapuru või maha tilkunud apelsinimahl?

Lemmikloomad. Terve mõistus ütleb, et loomade koht ei ole voodis. Peale mustuse ja õietolmu võivad nad tuua voodisse ka puuke, kirpe ja baktereid. Lisaks on loomaga voodis kitsam ja ta häirib oma öise ringi jalutamisega und. Pane koera või kassi jaoks voodi juurde oma pesa.

Jalanõud ja riided. Hoia magamistoas vaid riideid, mida parasjagu kasutad. Pane hooajarõivad kappidesse.

Ebamugav voodi. Lahtikäiv diivan või äravajunud madrats mõjub su unekvaliteedile halvasti. Ka hommikune seljavalu või kaelakangus võib olla tingitud halvast küljealusest. Mõtle põhjalikult läbi, kas sulle meeldib pehme või kõva voodi, ja tee uue madratsi näol väljaminek, mis su enesetunnet parandaks.

Samal teemal

15. märts 2020, 14:01
Kas sulle sobib kodust töötamine? Need kodukontori plussid ja miinused aitavad selgusele jõuda
12. märts 2020, 11:13
PÕHJALIK ÕPETUS: kuidas luua tõeliselt toimiv kodukontor?
13. september 2019, 06:00
KAS PUHKASID VÄLJA? Vaata, mida teeb halvasti magatud öö su kehakaaluga
2. mai 2019, 07:33
Ei saa telefoni käest? 6 tõhusat nippi, kuidas lahti saada nutisõltuvusest