Sisustus

GALERII | AASTA KODU: rahva lemmikuks valiti paljude unistuste maja! (56)

Toimetas Gerly Mägi, 1. märts 2019, 14:45
Foto: Priit Grepp / Kodukiri
Kodukonkursi rahva lemmiku tiitel läks Tõstamaale. Juba 22. korda toimuva kodukonkursi Aasta Kodu rahvažürii valis oma lemmikuks Merlin Miido ja Ardi Oja kaasajastatud kodumaja Tõstamaal. 

Merlin Miido tuli pärast õpinguid ja pere loomist pealinnast kodukanti tagasi ning koos kaasa Ardiga hakati vanaemast jäänud maja endale sobivaks ehitama. Lõpuks jäi sellest 1970. aastate eramust alles vaid neli juppi välisseinast.

Foto: Priit Grepp / Kodukiri

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales Aasta Kodu rahvažüriis ligi 7000 hääletajat, kodukonkursi finalistide galeriid vaatas 100 000 silmapaari.

„Paljud kirjutasid, et nägid Tõstamaa kodu pildil oma unistuste kodu – hele, avar, puidutooni, esile toodud vanade taladega. Valged ja heleda puiduga kodud on praegu väga armastatud,“ ütles Pajula ja rõhutas, et harva, kui sisustusala õppimata luuakse nõnda terviklik kodu. 

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta projektijuhi Mared Noore sõnul õhkub sellest kodust hubasust: „Läbi kogu maja on kasutatud oskuslikult puitu. Eriti tore, et vana puitu on kombineeritud kaasaegsete materjalidega, pastelseid toone puidu ja mustaga. Tulemus on helge ja soe.“

Foto: Priit Grepp / Kodukiri

Internetihääletusel selgunud rahva lemmiku preemia 650 eurot on välja pannud kodukonkursi peatoetaja, kauplusekett K-rauta.

Sisustus- ja aiandusajakiri Kodukiri korraldab Aasta Kodu konkurssi juba 22. korda. Seekord osales ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti. Auhinnaüritus toimub 11. veebruaril Kadrioru kunstimuuseumis.

56 KOMMENTAARI

k
koduline 2. märts 2019, 11:54
Ei meeldi, väga tülikas on detaliderohke ja plaaniderohke elamine. Noored inimesed saavad koristamisega seal hakkama aga vanadele oleks raske ronida j...
(loe edasi)
m
Merlin Miido 6. veebruar 2019, 16:21
Lugupeetud Anna. :) Ma vabandan, kui suutsin ennast väljendada nii, et see tundus vaidlemise või minupoolse suutmatusena teiste arvamusi vastu võtta. ...
(loe edasi)
Loe kõiki (56)