Kodu ja Aed

VAATA JA JÄTA MEELDE | Mida aprillis aias ära teha! 

Ingrid Sembach-Hõbemägi, 16. aprill 2019, 11:23
Foto: Freeimages.com
ILUAIAS

  • Okaspuude varjutuskangaid ei tohi eemaldada enne, kui maapind on täiesti üles sulanud. Kui peale vaadates sotti ei saa, võib istutuskühvliga ettvaatlikult kontrollida. Aeglasemalt sulab multši all olev maapind.
  • Niipea, kui maa sulanud, võib alustada istutamisega. Esimesena peavad mulda saama paljasjuursed (need, mis pole pottides) hekitaimed ja marjapõõsad. Pärast istutamist tuleb taimi korralikult kasta – isegi siis, kui tundub, et muld on piisavalt märg või väljas tibutab. Okaspuid tuleb pärast istutamist kindlasti mõnda aega varjutada, et vältida ülemäärast vee aurustumist. Püsilillede ja rooside istutamiseni on veel aega.
  • Kui maa on sulanud, võib alustada puude-põõsaste ja rooside kevadväetamisega. Väetis kobestada tüvest-okstest eemale mulla sisse. Võib kasutada ka pikatoimelist väetist, millest piisab kuni pooleks aastaks.
  • Kui kevad jälle kuiv tuleb, ei tohi korrata mulluseid vigu. Kasta, kasta ja veel kord kasta! Eriti oluline on see nendele puudele-põõsastele, mis on istutatud eelmisel ja üle-eelmisel aastal, sest nemad pole jõudnud oma juuri veel sügavale ajada.
Edasi lugemiseks vajuta: