Kodu ja Aed

Kõik võivad abi saada teraapialoomadelt 

Tuuli Mäemat, 1. aprill 2019, 13:18
Kodune lemmik õpetab hoolivust ja hoolitsemist.Foto: Oleksandr Pidvalnyi / Pexels

Pole häbiasi, et kiire argielu, mil ootused inimestele on suured, tekitab palju stressi. Loomaterapeut Kristi Raava räägib oma tööst teraapialoomadega, kes leevendavad nii väikeste kui ka suurte muresid.

Psühholoog Kristi Raava on kaasanud loomi oma psühholoogitöösse peaaegu üheksa aastat. Loomadega koos töötamist õppis ta Ameerikas Denveri ülikoolis. Kristi kinnitab, et nii uuringud kui ka tema enda kogemus näitavad, et loomadel on inimestele tervendav mõju. «Loomad vähendavad inimestel traumajärgseid sümptomeid ja ärevust ning motiveerivad ennast ületama,» toob naine näiteid. Samuti kaasab ta loomi noortel depressiooni leevendamiseks, et nad leiaks endas taas elurõõmu.

Peale psühholoogiliste murede aitab Kristi loomade abil ka õpiraskustega lapsi. «Kui laps on kimpus matemaatikaga, saab ta õppida koos meriseaga, näiteks merisiga mõõtes, arvutades puuri suurust või mahtu, merisea toidu kogust. Palju lihtsam võib olla harjutada ka lugemist, endal loomake kaisus või truult kõrval, sest looma lähedus rahustab. See aga soodustab õppimist ja paneb lapse pingutama,» räägib psühholoog.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. september 2019, 18:30
LEMMIK | Vaata järele, milline näriline sinu koduloomaks sobib
8. mai 2019, 13:19
Vahvad mälestused! 10 ideed, kuidas laste kunstitööd vaid tolmu ei koguks
29. märts 2019, 13:46
Mängi oma lemmikuga! Nii õpib ta häid kombeid ja maandab stressi
27. märts 2019, 13:30
ÕNN PEITUB LIHTSUSES: 23 parimat asja maailmas!