Varia

Kas oled kuulnud triibuvineerist? Tutvu tootega sisustusmessil Interjöör 

Dagmar Reinolt, 20. aprill 2019, 10:51
Triibuvineerist kõrvarõngad triibuvineer.ee
Triibuvineer on uus ja põnev materjal, mida kasutatakse üha rohkem disainis ja sisustuses. Nagu juba selle looja Helen Teigaril on öelnud. "Head asjad sünnivad alati siis, kui midagi nässu läheb." Just nii juhtus triibuvineeri loojal Heleniga mööblidisaini õpingute ajal, kui üheks konkursitööks vineerist painutatud detaili valmistades see ootamatult purunes ja tuli algse materjali puudusel kiiresti ja loovalt asendada.

Vaheldumisi kaht eri tooni puiduspooni liimides saavutas noor kunstnik üllatavalt põneva tulemuse. Kui paar päeva hiljem sattus talle kapis näppu rahvariideseelik, sündis välgatusena idee luua värvikihiline seelikutriibuvineer. Triibuvineer on uus ja loodussõbralik materjal, mille põhitooraineks on kasespoon, mis on saadud Eesti metsadest. Vastava materjali kogu tootmise ahel on väikese ökoloogilse jalajäljega ja selle saavutamise meetodid pidevas arengus. 

Triibuviinerist lillehoidja. triibuvineer.ee

Katsetuste käigus selgus, et õhukesi puidukihte polegi niisama lihtne läbivärvida, kuna puit on nagu filter, mis ei lase värviosakestel edasi liikuda. Selle probleemi lahendamiseks tegi Helen diplomitöö „Pikitriibuseelikutest inspireeritud värvikihiline vineer” raames põhjaliku uurimuse, töötas välja läbivärvimisseadmed, materjalikontseptsiooni Triibuvineer ning esitles seda esmakordselt Eesti Rahva Muuseumi kõnepuldi kujunduslahenduses.

Triibuvineerist kõrvarõngad triibuvineer.ee

Tänaseks on Triibuvineer OÜ tegutsenud juba 4 aastat. Sellest tehakse lillepotte, lõikelaudu, küünlahoidjaid, lauakatteid, aga ka ehteid ja aksessuaare.

triibuvineerist serveerimisalus. triibuvineer.ee

www.triibuvineer.ee

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2633
malle.pajula@kodukiri.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee