Sisustus

Samet on mööblikangaste kuningas (2)

Dagmar Reinolt, 6. aprill 2019, 08:05
Tumedad toonid heledas toas mõjuvad elegantselt. Diivan Devilius.Foto: Elke Mööbel
Kui aastaid tagasi mõjus samet ehk pisut vanamoodsana, siis nüüdseks on saanud sellest luksuse sünonüüm. Kui sisekujunduses on üldse mõni materjal, mis annab ruumile sügavuse ja elegantsi, siis see on samet.

Küütleva ja samas vastupidava materjalina kogub samet järjest rohkem populaarsust. Sametdiivanid on ajas vastupidavad ja mõjuvad suursugusena igas sisekujunduses. Täna on enamus disainerid veendunud, et käesoleval aastal saab olema just see igas oma värvitoonis ja efektis kangas üks trendikamaid materjale.

Tumedad toonid heledas toas mõjuvad elegantselt. Diivan Devilius.Foto: Elke Mööbel

Kodusisustusel tasub sametiga esmalt alustada väiksematest detailidest, mis lisavad muule interjöörile aktsenti. Kuid kui tuju ja julgust jagub, siis pole midagi uhkemat, kui üks korralik samtist sofa suures avaras elutoas.

Moodsad on samtimaailmas ka sügavad toonid- tumesinine, roheline ja veinipunane. Kui aga alguses samtisse sukeldumiseks julgust napib, tasub alustada heledamatest toonidest nagu hõbehall või elevandiluu.

Loafer tugitoolid valges interjöörisFoto: Elke Mööbel

Samet on üks mitmekülgsemaid materjale, mis pärineb esimest sajandist. Selle tõid Euroopasse Lähis-Ida kaupmehed.

Posea pink.Foto: Elke Mööbel
Mõnusad sametist tumbad.Foto: Elke Mööbel

2 KOMMENTAARI

k
Kerttu 8. aprill 2019, 13:13
Tere! Palun võtke meiega ühendust aadressil info@ananke.ee Kahjuks meie teada ei ole te meile probleemist märku andnud. Üritaksime leida lahendusi, kuigi Poola diivanvoodite valikus meil samet-kangast olnud ei ole. Jääme ootama teie tagasisidet!
m
mann 6. aprill 2019, 13:24
ostsin Anankest diivanvoodi, ootasin , kui lõpuks kohale jõudis Poolast ja tuppa, siis kadus rõõm ostust...diivanit kattis sametisarnane tehisriie mis...
(loe edasi)