Sisustus

Armastad kohvi? Pane oma oskused proovile! 

Toimetas Dagmar Reinolt, 9. aprill 2019, 13:26
Kohvimaitsmise võistulse Tallinn Coffee Festilvalil on oodatud kõik, kes on julged ja armastavad kohvi.Foto: Liis Reiman
Aprillis toimuval Tallinn Coffee Festivalil selguvad parimad kodumaised kohvieksperdid. Parimatest parimad selgitatakse välja nii kohvi maitsmises, piimakujundite valamises kui ka alkoholiga kohvikokteilide valmistamises. 

Korraldajate sõnul võivad võistlustel osaleda kõik huvilised. “Muidugi eeldavad mõned võistukatsumised teatavat kogemust ja ka harjutamisperioodi, aga miks mitte end proovile panna,” julgustab võistluste koordinaator Britmarii Kroon-Kesa. “Barista amet on noorte seas tõeliselt populaarne ning festivali raames saavad tõusvad tähed enda tuntust kasvatada.”

Estonian Latte Art Throwdown 2019 ehk piimakujundite valamise võistlusel tuleb osalejatel loosiga tõmmatud kujund võimalikult täpselt ja kiirelt kohvile valada.Foto: Liis Reiman

Kohvimaitsmise võistlusel asetatakse iga võistleja ette kaheksas grupis kolm tassi kohvi, millest kaks täiesti identsed ning kolmas erinev. Kasutades lõhna- ja maitsetaju, tähelepanu ning kogemusi peavad võistlejad eristama üksiku kohvi võimalikult kiiresti. Loeb nii täpsus kui ka kiirus.