Sisustus

VAATA GALERIID: Pärnu Rosenplänteri maja mitmekülgne ja maitsekas interjöör (3)

Dagmar Reinolt, 15. aprill 2019, 14:51
Rosenplänteri majaFoto: erakogu
Pärnus avati uus hotell ja kohvik “Pastoraat” hoonesse, mis on ehitatud aastal 1696. Moodne ja meeldiv interjöör ootab sajandeid vanasse majja uusi külalisi.

Koidula pargi läheduses, Kuninga tänaval, asuv vana maja on nukralt seisnud aastaid. Lõpuks on 17. sajandist pärinev hoone saanud elu sisse ning lausa naeratab tänava serval. Originaalis valminud majale on tänaseks tekkinud neli erinevat juurdeehituse etappi, läbi mille on ta tänaseks saavutanud olemasolevad mõõtmed.

Rosenplänteri majaFoto: erakogu

Seisnud enam kui kümme aastat tühjana, sai maja 2017. aastal alustatud renoveerimistööde käigus uue hingamise, mida nüüd majas näha saab. "Pastoraadi maja elustamise idee sai alguse mitmest ajendist, mille hulka kuulusid kindlasti soov avada oma kohvik ja majutusasutus," ütleb maja perenaine. Põliste pärnakatena on olnud omanike hinges missioonitunne, teha korda mõni südalinna räämas hoone. “Interjööri loomisel lähtusime täielikult enda sisetundest ja soovist teha midagi erilist ning võibolla mitte niivõrd mööduvaid trende jälgivat sisustust,” selgitab Katrin Erend. "Maja taastamine oli äärmiselt keeruline. Suur maja oli olukorras, mis oli ääretult varisemisohtlik. Lisaks oli tegu mälestisega - mis omakorda seadis Muinsuskaitsemeti poolt eriti ranged nõuded, mis omakorda muutis ka maja renoveerimise keskmiselt kulukamaks."

Rosenplänteri majaFoto: erakogu

Hetkel on majas 51 kohaline restoran ja 13 hotellituba. Interjöör on mõnus segu minimalistlikust skandinaaviast ja looduslähedusest ning rustikaalsest stiilist. Pastelsed roosad toonid on kogu interjööri pärliks. Kontrastne tumehall looklev trepp on omamoodi keskne tugisammas maja südames. See mõjub igati sobilikult üldisesse heledasse interjööri. Tõeliselt imetlusväärsed on aga hoone numbritubade parkettpõrandad. Hallid ja pastelsed toonid koos puidust detailidega mõjuvad maitsekalt ja annavad vana maja interjööri palju avarust juurde. 

Rosenplänteri majaFoto: erakogu
Rosenplänteri majaFoto: erakogu
Rosenplänteri majaFoto: erakogu