Kodu ja Aed

10 SOOVITUST, kuidas veeta parim emadepäev 

Kadi Saar, 11. mai 2019, 10:09
Emadepäeval kingi emale enda aega. Foto: Liana Mikah / Unsplash
Parim kingitus on ju koosveedetud aeg – võta ka sel emadepäeval aega, et lähedastega koos olla. Kalli kingi asemel planeeri emale üks vahva perepäev, mis valmistab rõõmu kõigile. Järgnevalt toome kümme soovitust, mida emadepäeval koos ema, vanaema või kogu perega ette võtta.

1. Õppige koos midagi uut. On selleks siis keraamika töötuba, kokanduskursus või lilleseade – ühiste uute kogemustega loote ägedaid mälestusi.

2. Korraldage piknik. Värskes õhus koosolemine ja päev ongi korras. Hea toit ja kõiksugu toredad õuetegevused nagu petanque, sulgpall või hoopis vana kooli „Uka-uka, mina prii!”.

Emadepäeval kingi emale enda aega. Foto: Liana Mikah / Unsplash

3. Minge matkama. Perekondlik jalutuskäik või matk looduses, metsas või mere ääres. Otsige põnevakujulisi kive, korjake kevadlilli, pistke varbad rabajärve – mis võiks parem olla!

4. Külastage muuseumi või kunstinäitust. Kas oled emaga koos juba ERMis käinud?

5. Korrastage kodu. Värvige, tapeetige, tehke midagi, mis on oma järge oodanud. Või veetke päev hoopis sõrmed mullas aias toimetades. 

Ka koduse olemise saab pidupäeva puhul erilisemaks muuta.Foto: Rustic Vegan / Unsplash

6. Tehke trenni. Käige joogas või vesivõimlemises. Endorfiinid loovad hea tuju ja olemise kogu päevaks.

7. Väljasõidule! Väljasõidueelne mõnus elevus meeldib ju kõigile. Külastage teises Eesti otsas elavaid sugulasi või ühendage omavahel mitu head asja – muuseum ja väljasõit.

Vii ema loodusesse - see on alati õige valik!Foto: Brooke Cagle / Unsplash

8. Spaatama! Millisele emale ei meeldiks pediküür, mõnus massaaž või värskendav näohoolitsus? Üks poputamist täis päev on meelt mööda igale naisele.

9. Organiseerige aardejaht. Kõlab küll naljakalt, kuid ka emades on ju varjul väikesed tüdrukud, kellele meeldib natuke põnevust. Kaart, vihjed ja peidetud varandus – see päev jääb emale kindlasti kauaks meelde!

Emadepäeva võib tähistada ka põneva aardejahiga. Foto: Jenn Evelyn Ann / Unsplash

10. Korraldage kodune koosolemine. Kutsuge pereliikmed kokku ning vaadake koos vanu pilte, diapositiive või koduvideoid – lõbu laialt kogu päevaks! Kui on piisavalt nostalgitsetud, tooge välja lauamängud ja pidage õhtu lõpetuseks maha üks vägev lahing.

Samal teemal

10. mai 2019, 20:46
Ära lase suhtel närbuda! 5 head nõuannet, kuidas partneriga oma aega leida
7. mai 2019, 11:06
Kui maitsev! Suvikõrvitsaviilud avokaadokreemi ja kala või krevettidega
5. mai 2019, 19:30
Oled kimpus uue kleidi õmblemisega või riiete parandamisega? Ehk aitab see nipp!
5. mai 2019, 17:30
Kauaoodatud rabarber – hea maitselt ja kasulik tervisele