Kodu ja Aed

Koer ja ilus aed (1)

Urve Vilk, 19. juuni 2019, 11:50
Kutsikad on aias loomulikult kõige uudishimulikumad. Foto: Pauline Joosten / Living4media
Kas lemmikuga kodus saab pidada kaunist aeda? Kogemusi jagavad spetsialistidest koeraomanikud.

Kalev Villem ettevõttest Villem Garden ütleb, et emase koera puhul on probleemiks aias murule tekkivad laigud seal, kuhu koer on pissinud. “Mida suurem koer, seda suuremad laigud ja ega selle vastu suurt midagi teha pole.“ Isane koer aga tõstab jalga, mille tagajärjel kannatavad kõige enam okaspuud. “Meil on seetõttu elupuude hekirea ees magesõstrad,“ toob ta näite. Okaspuude hoidmiseks tasubki nende ette istutada lehtpuud või -põõsad. Proovida võib teha pissiringid ka majast eemal ehk viia koer hädale kaugemale. “Aga kui koer on tükk aega toas olnud ja lased ta lihtsalt õue peale, siis igal juhul ta kohe pissib,” on Villem kogenud. Suurematele koertele rajatakse seetõttu vahel ka aedikud.
Kui oma aias toimetab igaüks nagu oskab ja soovib, siis märksa keerukam on olukord kortermajades. “Arenduste puhul oleme tihti sunnitud ütlema, et omanikele tuleb teha ranged ettekirjutused, kus tohib oma koeraga käia ja kus mitte, sest muidu on rohelised murualad peagi lootusetult kollased,” märgib Kalev Villem.

Edasi lugemiseks vajuta:

1 KOMMENTAAR

s
Sass 20. juuni 2019, 09:53
Oli ennemuiste üks ilus, kena aiake. Ja aiakeses möllas ilus, kena kutsake, nimi oli Pauka Seitsmes...Nüüd pole enam ilusat, kena aiakest, on vaid rohtunud jäätmaa...Ja pole ka enam Pauka Seitsmendat, on vaid kräunuv penipõngerjas..... Muutuvad ajad, muutuvad ka olud.....