Kodu ja Aed

Pulmadeks õlu käima! Pruuli ise koduõlut nende soovituste abil!  (3)

Laura Strandberg, 10. juuni 2019, 20:59
Pruuli ise koduõlut nende soovituste abil! Foto: Adam Wilson / Unsplash

Koduõllemeister Hannes Hindpere (35) jõudis kodus keelekaste pruulimiseni inspireerituna vanaisast, kes tegi alati jõuludeks eriti maitsvat kalja. Nii soovis ka Hannes hakata tähtsatel sündmustel oma külalistele head jooki pakkuma.

Iseseisvalt alustas Hannes kalja ankrusse tegemist juba 11aastaselt. Jook sai poisi sõprade seas kiiresti väga populaarseks. Täiskasvanuikka jõudes hakkas ta kääritama ka õunamahla ja valmisid esimesed siidrid. Vahepeal jäi hobi unarusse, kuid 4–5 aastat tagasi võttis mees koduõlle pruulimise tõsisemalt käsile.«Alustasin nagu enamik kodupruulijaid nn õllekonservidega. Viimasel ajal on mu tutvusringkonda lisandunud aga mitu kodupruulijat. See andis tõuke astuda sammuke edasi. Nii soetasin omale miniõlle tehase.

Lihtsaim viis alustamiseks – õllekonserviga käärima Kõige lihtsam on kodus õlut valmistada õllekonservidest. «See on paks ja kleepuv siirup, mis on keedetud linnastest ja humalatest ning see omakorda kontsentreeritud. Sellele tuleb lisada vaid vesi, suhkur ja komplektis kaasas olev pärm. Ühest komplektist, mille hind jääb 13 ja 30 euro vahele, saab üle 20 liitri õlut. Kääritada tuleb seda vähemalt seitse päeva, kuid veel parem, kui käärib 14 päeva. Käärimiseks sobivad spetsiaalsed 30 l plastnõud, millel on kraan, kaas ja õhulukk. Neid müüvad kõik pruulimisega seotud poed ja hinnad jäävad 15 euro ringi,» selgitab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16. september 2019, 08:00
KODUVEINI ABC: milliseid tarvikuid varuda ja mida valmistamisel silmas pidada?
8. september 2019, 12:18
Tee ise toormahla! Aeglane mahlapress pigistab viljadest välja viimse kui vitamiini!
7. juuni 2019, 12:27
Kasulikud köögividinad ja väärt nipid ehk selle nädala toidu uudised
2. juuni 2019, 20:41
HOIDISTAMINE | Pista juba praegu purki maitseid, et ka talvel kevadet ja suve tunda!