Sisuturundus

Balti Jaama Turult leiab põneva valiku värskeimat toidukraami! 

Balti Jaama Turg, 19. juuni 2018, 11:47
Balti Jaama Turult leiad alati laia valiku toidukraami – nii magusaid kodumaiseid maasikaid ja muid marju, enda aias kasvatatud kurke-tomateid, käsitööna valminud maiuseid, keelt allaviivaid hoidiseid kui ka värsket kala ja liha. 

„Eelistame eestimaist, väiketootjaid ning ehtsat talutoitu. Toidukauba hulgast võib leida traditsioonilisi lemmikuid nagu maasikaid, lõhet, veist, kuid on ka erilisemat, mida poest harva leiab. Näiteks turulettidel on põnevaid pipraid vürtsiarmastajatele, bergamonti, külmemal ajal erinevaid hapendatuid toite ja muud,“ räägib Balti Jaama turundusjuht Egle Tüksammel.

Loomulikult on igal aastaajal omad lemmikud. „Soojal ajal on kindlasti värske eestimaine saadus, näiteks marjad ja juurikad, külmemal ajal on väga suureks lemmikuks hapendatud toit, liha ning kala,“ lausub ta.

Kuna turul kauplevad paljud väiketootjad ja talud, siis on sisseostude tegemine väga personaalne. Kohapeal saab küsida toodete kohta ja neid soovi korral maitsta. Samuti anda müüjatele tagasisidet. „Turul on laiem valik, omapärasem ja spetsiifilisem kaup ning valida saab mitme kaupleja vahel, et leida parim hind ja toode,“ lisab Tüksammel.

Turul sisseostude tegemine on hea võimalus toetada väikeettevõtlust ja väiketootjaid. „Otse müüjaga suheldes ja kaupa valides saab ka ostelda pakendivabalt. Tuleb kaasa võtta oma turukott ja pakendid ning müüjale märku anda, et kilekotti ei soovi,“ tõdeb Tüksammel.

Muide, turu koosseis on kirju ka rahvuseliselt – seal kaupleb üle kümne rahvuse esindaja.

Tänavatoit on teinud võidukäiku

Kui poodeldes läheb kõht tühjaks (sest turul ringi vaadates lendab aeg linnutiivul), siis leiab rohkelt kohti, kus keha kinnitada. Eriti armastatuks on kujunenud tänavatoit. „Meie meelest on see mõjutatud tõigast, et taskukohase hinnaga on võimalik saada hea kvaliteediga toitu. Samuti on mugav võimalus võtta toitu mitmest eri kohast,“ leiab Egle Tüksammel.

Iga koht spetsialiseerub oma toiduvalikule, milles nemad eksperdid on. „Loodud on toimiv ühise söömisalaga toitlustusala, kus erinevate maitse-eelistustega einestama tulnud inimesed saavad ühise laua taga aega veeta,“ selgitab ta.

Turul on esindatud erinevaid rahvuskööke – leiab nii autentset Itaalia pitsat ja jäätist, Aasia toitu kui ka näiteks Muhu leiba. Kõhu saab täis igaüks!

Saa ideid Balti Jaama Turu retseptikogust

Balti Jaama Turu veebis leidub ka retseptikogu, kust huvilised saavad ammutada ideid, mida kodus vaaritada. Enamus retsepte turu kodulehel pärineb erinevatest koostööprojektidest või üritustest. Peamiselt koostab retsepte toidublogija Mari-Liis Ilover, kuid neid on lisanud ka mõni kaupleja (näiteks Peetri lõheäri). Kõik kodulehel olevad retseptid on tehtud värskest turukaubast.

Veel põnevat infot saad Balti Jaama Turu kodulehelt SIIT!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
dagmar.reinolt@kodukiri.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee