Varia

Pärnu parkidesse paigaldati kaheksa käsitsi maalitud muulide teemalist puidust kiike (10)

Dagmar Reinolt, 21. juuni 2019, 11:30
Kiiged PärnusFoto: Vaas&Vaas
Sel aastal möödub 150 aastat Pärnu muulide valmimisest. Tähistamaks muulide juubeliaastat, paigaldati Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgale näitus „Pärnu Muulid 150“.

Kiiged PärnusFoto: Vaas&VaasNäitus seatakse üles 9 ruutmeetri suurusesse klaasist kuubikusse, mis on valmistatud Art & Craft Productions OÜ poolt. „Tegemist on installatsioonnäitusega, mis annab ülevaate Pärnu muulide ajaloost ning legendist. Näituse üheks osaks on ka Pärnu muulidega postkaardid. Muulid on üks armastatumaid motiive Pärnu postkaartidel ja on põnev vaadata, milliseid sõnumeid on läbi aastate kaartidega saadetud,“ rääkis turismiarenduse peaspetsialist Orvika Reilend. 

Näituse teeb eriliseks asjaolu, et tänu projektsioonile toimib see erinevates valgusrežiimides erinevalt. Öösel tekivad kuubikusse visuaalid, mida päevavalguses näha ei saa.

Kiiged PärnusFoto: Vaas&Vaas„Kindlasti on põhjust näitust külastada mitu korda, kuna tänu mitmekesistele efektidele on kogemus iga kord erinev,“ lisas Reilend.

Näituse kujundasid teatrikunstnik Liina Unt ja disainer Katre Rohumaa, tekstide autoriks on kunstiteadlane Karin Paulus. Väljapanek on üleval kuni 30. septembrini 2019. 

Lisaks näitusele paigaldati Pärnu parkidesse kaheksa käsitsi maalitud muulide teemalist puidust kiike. Kiikedele on jäädvustatud nii kunstiteosed kui ka toredad mõtteterad. Kiiged valmistas linnavalitsuse tellimisel disainibüroo Vaas&Vaas. Maalide autor on kunstnik Helje Vaas.

10 KOMMENTAARI

i
Igati täna, 09:01
rõõmustav on see, et Pärnu linnaisad ja vastavad ametkonnad hoolitsevad ning pühendavad rohkelt oma jõuvarusid linna nägususele, korrashoiule ja ka pidevale arengule, ning seda kõike üsnagi ratsionaalselt. Aitäh selle eest.
i
Isegi 24. juuni 2019, 11:22
sellel teemal peab tsensor ennast vahele toppma?
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
dagmar.reinolt@kodukiri.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee