Sisuturundus

Taaskasutus on aardejaht – sa ei tea iial, mida põnevat leiad! 

Balti Jaama Turg, 25. juuni 2018, 11:24
Nüüdisaja inimene tarvitab sedavõrd palju asju – ta ostab midagi, kasutab mõnda aega, viskab selle prügikasti ning ostab järgmise. Aina uuesti ja uuesti. Õnneks on üha enam hoogu saamas liikumine, mis julgustab inimesi asju taaskasutama. Milleks osta täiesti uus riideese, kui on võimalik soetada veidi kasutatud, kuid väga kauni välimusega? Ühe vana võib olla kellegi armastatud uus!

Taaskasutust saab nimetada teataval määral isegi aardejahiks – sa lähed poodlema ning ei tea iial, millega täpsemalt tagasi tuled. Balti Jaama Turg toetab taaskasutust ning seega võib leida turu teiselt korruselt väga põnevat kaupa, alates riietest ja lõpetades nõukaaegse kodusisustuseni. „Kauplejate valiku aluseks on soov pakkuda erinevate eelistuste ja eelarvetega klientidele soovipärast, et kõigile leiduks midagi. Otsime kauplejaid ise ning ka meie poole pöördutakse väga palju. Samuti on osad kauplejad tulnud üle vanalt turult,“ toob välja Balti Jaama turundusjuht Egle Tüksammel.

Turg toetab keskkonnasäästlikkust

Turul tegutsevad väikeettevõtted, mitte suurte brändide maaletoojad. „Seega saavad inimesed teadlikult toetada Eesti tootjaid ja teha keskkonnasäästlikke valikuid. Antiigi- ja vintaažialalt on võimalik leida ja osta ainulaadseid esemeid,“ lausub Tüksammel.

Antiigikaupu, vintaaži ja taaskasutust saab kirjeldada sõnaga „retrohõngulisus“. „Võib kohata tuttavaid asju vanemate ja vanavanemate kodudest. Antiigis leidub kindlasti midagi kollektsionäärile. Loodusesõbralikku eluviisi ja taaskasutamist harrastavale inimesele on olemas sobivad poed (näiteks Sinu Looduskosmeetika, Sõbralt Sõbrale, antiigi- ja vintaažipoed). Käsitöö ja disain paistavad silma kindlasti kodumaiste parimate valikute poolest,“ jutustab Tüksammel. Üks külastatumaid poode on Sõbralt Sõbrale, kust leiab taskukohase hinnaga teiseringi kaupa – riided, mööbel, raamatud, kodukaubad, mänguasjad jne. Teenitud tuluga toetab Sõbralt Sõbrale pood abi vajavaid peresid ja lapsi.

„Teistsugune ja erinevatest aladest eristuv on Sinu Looduskosmeetika pood, kus müüakse keemiavaba ja loodussõbralikku kosmeetikat ning koduhoiuks vajalikke tooteid (puhastusvahendid),“ lisab ta. Rääkides ülejäänud kauplustest, on Tüksammelil raske välja tuua üht, sest iga ala kauplejad täiendavad üksteist. Nad moodustavad kokku ühe suure terviku.

Turukaup pole odav ja ebakvaliteetne

Nõukogude ajast on jäänud arvamus, et turul leiab odavat ja ebakvaliteetset kaupa. „Ma ei ütleks, et see nii on. Ka tavalisest poest võid kogemata osta midagi sellist, mis läheb pärast paari pesu katki,“ mõtiskleb Tüksammel. Küll aga leiab turul rõivastuse mõttes pigem vanamoodsamat maitset – ehk siis ilmselt verinoored sinna rõivaid ostma ei kipu. Hinnad võivad olla kohati odavamad kui poes, kuid päris kahe euro eest seelikut saada ei õnnestu. Samuti on turul esindanud rõivanumbrid, mida igalt poolt ei leia (näiteks XXXL ja suuremadki).

Loomulikult on jätkuvalt au sees disain ja käsitöö ning sedagi leiab Balti Jaama Turu teiselt korruselt. „Nendest kauplusest leiab peaasjalikult eestimaist – ehetest kuni keraamika ning ilutoodeteni,“ sõnab Tüksammel.

Igal Balti Jaama Turu teise korruse kauplejal on tekkinud oma püsiklientuur. Kliendid teavad, et iga kord uudistama tulles üllatatakse neid millegi uuega. „Kuna kauplejad on erinevad, on ka klientuur erinev. Näiteks vintaažiala on populaarne nooremate klientide hulgas, käsitööd ja disaini hindavad turistid ja vanemad inimesed ning antiik on populaarne kollektsionääride, turistide, aga ka kodusisustajate hulgas,“ loetleb Tüksammel.

Veel põnevat infot saad Balti Jaama Turu kodulehelt SIIT!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
dagmar.reinolt@kodukiri.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee