Kodu ja Aed

Vannituba on plastpudeleid täis? Kuidas ja millega neid asendada? 

Toimetas Laura Karro, 7. juuli 2019, 07:34
Ka vannitoas saad teha loodussõbralikumaid valikuid.Foto: Pezibear/Pixabay
Tavaliselt on vannitubades ikka mitmeid pudeleid ja tuube, kus hästi lõhnavad ained oma viimast kasutuskorda ootavad. Aga kui pudelid tühjaks saavad, tekitavad nad mahuka prügikoguse. Kuidas edaspidi loodussäästlikumalt toimetada?

Blogis The Essentials Club toob autor välja viis olulist punkti, mida silmas pidada, kui soovid elada loodussõbralikumalt.

1. Osta vähem. Mida vähem plastikut koju tood, seda vähem pead seda ka välja viskama.

Samal teemal

2. Tee vähemalt üks toode ise. Pea igale ilutootele kaubanduses on olemas alternatiiv, mis on kindlasti ka odavam. Näiteks saab ise teha kehakoorijat, näo- ja juuksemaski kui ka hambapastat. Leiad rohkelt põnevaid retsepte ka Nipiraamatust.

3. Kasuta tükiseepi. Siinjuures peab märkima, et lisaks käte pesemiseks on võimalik saada ka šampooni ja isegi palsamit tükiseebi kujul. Sedasi kaovad vannitoast pudelid, sest seebi hoiustamiseks on vaja ainult seebialust, mis võib olla vabalt ka igavene.

4. Vali looduslik materjal. Vaheta välja plastikkiust pesukäsn loodusliku vastu, plastikust hambaharja asemel kasuta bambusest versiooni ja raseerijaks vahetatavate žiletiteradega toode.

5. Täida uuesti. Mahepoodides on võimalik hetkel veel villida oma pudelisse pesuaineid, aga ega ka šampooni täitmine kaugel ole.

Allikas: The Essentials Club