Sisustus

Murimäe viinamarjaistanduses tunned end kui Itaalias (7)

Dagmar Reinolt, 10. juuli 2019, 11:31
Murimäe taluFoto: Murimäe
Murimäe talu veinid viivad keele alla. Murimäe Veinikeldri veinimeister Janika on eestimaistest saadustest veini teinud üle viie aasta. Esimesed viinapuud istutati 2015. aasta kevadel, hetkel on terrassil 500 istikut ja kiletunnelis 100 taime. Aias kasvab 100 arooniapõõsast ja 30 õunapuud, veidi musta leedrit, kirssi, rabarberit ja astelpaju.

Otepää vallas Truuta külas Murimäe veinikeldri juures mäenõlval terrassidel kasvavat viinamarjaistandust vaadates võib hetkeks unustada, et oled Eestis, ja kujutada end hoopis Itaaliasse. Murimäe veinikeldris valmivad eriti maitsvad käsitööveinid on aga just Eestis kasvanud viinamarjadest ja loomulikult ka kohalikest marjadest ning puuviljadest valmistatud. Murimäe nime ja kaubamärgi nägu on sümpaatne perekoer Fimuri.

Kõiki Murimäe veine valmistatakse käsitööna ning võimalikult naturaalselt, igal aastal toodetakse ligikaudu 3000 liitrit erinevaid veine. Hästi valitud viinamarjasordid, põhjamaine kliima, päikseline mäenõlv ning veinivalmistamise kirg muudavad Murimäe veinid erakordseks.

Allikas: Murimäe

7 KOMMENTAARI

k
küssa 11. juuli 2019, 05:10
Kas kõik see ehitamise ja sisustamise raha tuli fondidest? Või asja taga jälle rikas väljamaa mees?
u
10. juuli 2019, 22:24
Uus ajakirjandus - keegi Dagmar Reinolt paneb oma nime sisuturundusartikli kohale ja voilaa - kassas kopkas kukub.
Loe kõiki (7)