Sisustus

GALERII | Ülikooli kohvik sai uue ilme! Vaata uut kokteilibaari ja kohvikut Drinkgeld (14)

Dagmar Reinolt, 1. august 2019, 12:29
Drinkgeld interjöörFoto: Erakogu
Drinkgeld on uus kohvik ja kokteilibaar, mis asub Tartus, legendaarse Ülikooli Kohviku esimesel korrusel, otse Ülikooli peahoone kõrval. Uued kohviku omanikud Anti ja Rete Kustassoo, Tõnis Veltmann ja Ergo Leibak alustasid väärika maja kordategemist just esimesel korrusel asuvast baarist.

Drinkgeld interjöörFoto: Erakogu

Kohviku uut kontseptsiooni aitasid välja töötada ja CVI-d luua Teet Koljal ja Laur-Leho Kaljumets ehk Lemo. Just Lemo logost said kohviku ühe omaniku, särava Rete Kustassoo sõnul inspireeritud ka Drinkgeldi sisekujunduses olevad värvilahendused. Paljuski dikteeris siselahendusi juba olemasolev ajalooline telliskivisein ja erilised aknad.

Drinkgeld interjöör ja kõik kokteilibaari ja kohviku omanikud.Foto: Erakogu

Läbi kolme korruse on kohviku suurus 1400 M2. Drinkgeld on sellest kõigest umbes 130 m2 ja momendil on kokteilibaaris istekohti peaaegu 100.

“Kuna kohal on neli omanikku siis igaüks oli algul ka innukalt valmis oma arvamust avaldama ja kuigi oldi üldpildis ühes suunas mõtlemas, siis kui detaildeni mindi, hakkasid ikkagi erinevused välja tulema,” räägib Rete kohviku sisekujunduse sünniloost. Seetõttu tunduski ainuõige lahendus kaasata appi sisekujundaja Mari-Liis Raudjärv.

Drinkgeld interjöörFoto: Erakogu

Rete sõnul sai paljusid tema nõuandeid ka kasutatud, näiteks kohviku põneva baarileti on tema disaini järgi valmistanud kuldsete kätega Renno, kes ka enamuse kohviku remonditöid tegi.

Kokteilibaari sisustamisel sai ära kasutatud ja päästetud ka palju ajaloolisi mööbliesemeid, mis olid juba enne Drinkgeldi majas olemas. Nii said natuke räsitud toolid mattmustaks värvituna täiesti uue välimuse. “Samuti jätsime alles ka vanad lauad ning osa metallist nikerdustega lauajalad said endale uue lauaplaadi.” Väikest ruumi ehib nikerdustega diivan ning laes on muinsuskaitse all olev lühter, mida ehivad uued kelmikalt erinevad pirnid.

Drinkgeld interjöörFoto: Erakogu

Uute mööbliesemete valimisel ja ostmisel jõudsid omanikud kiiresti üksmeelele.

Drinkgeld eristub paljudest teistest Tartu kohvikutest, ta on mõnusalt avar ja hubane samaaegselt. Külastajatele meeldib just maja ajaloolisusega miksitud tänapäeva disain. Külastajate poolt on kiidetud nii kunstnik Margus Lokki suuri maale kui ka Rete Kustassoo loomingut, näiteks valgustatud roosteseks töödeldud logo ja omapäraseid lauakaunistusi.

Drinkgeld interjöörFoto: Erakogu

“Eriliseks on peetud ka meie kokteilivalikuid, mille on koostanud Eesti tuntud showbaarman Anti Kustassoo. Veel on välja toodud, et on hästi hea võimalus nii sees kui ka privaatselt väljas istuda või siis hoopis Ülikooli Kohviku teise korruse Terrassile istuma minna,” räägib Rete.

14 KOMMENTAARI

t
tallinnas tellis 4. august 2019, 17:41
krohvist välja jäetud nagu moodne peal vabriku nimi mingi segeborn või midagi on keskaeg või mis kes tegi aknaklaasi mis tehnoloogiaga katusepleki
n
4. august 2019, 16:10
Nimi pandi selline saksik sellepärast,et eesti vaesem rahvas sisse ei trügiks.Elementaarne ju
Loe kõiki (14)