Sisustus

Pehme mööbli hoolduse põhitõed: diivan püsib kena aastaid, kui jälgid neid nippe! 

Dagmar Reinolt, 3. september 2019, 15:51
Diivan AdamsonFoto: Softrend
Diivan kestab pikka aega ning kvaliteetse kanga ja õige hooldamisega näeb see ka aastate möödudes välja kui uus. Regulaarne puhastamine aitab säilitada materjalide head väljanägemist ja ühtlasi parandab ka nende vastupidavust.

Soovituslik on võtta kangalt tolmu kord nädalas tolmuimeja spetsiaalse tekstiilile mõeldud otsikuga madalal imemisvõimsusel. Nii aitad ära hoida ka toppide teket, sest eemaldad kangalt lahtised kiud, mis võivad muidu hakata toppideks rulluma.

Siin on kiire juhend, kust leiad pehme mööbli hoolduse põhitõed, mida silmas pidada.

Sünteetilise koostisega kangas

Sünteetilise koostisega kangaid võib puhastada kuiva või niiske lapiga. Igasugune mustus, nii tahke kui vedel, tuleks eemaldada nii kiiresti kui võimalik. Esmalt eemaldada lahtine mustus lusika, tolmuimeja või imava lapiga. Seejärel jätkata puhastamist niiske lapiga liikudes õrnalt ringjate liigutustega pleki välimisest servast sisse poole, et mitte mustust suuremale pinnale laiali ajada. Rasvaste plekkide puhul on tarvis kasutada ka sobivat plekieemaldusvahendit, mida tuleks enne kindlasti testida toote mittenähtaval kohal. Raskemate plekkide korral soovitame pöörduda professionaalse teenusepakkuja poole.

Naturaalse koostisega puuvillane kangas

Naturaalse koostisega kangaste värvpüsivus on väiksem kui sünteetilise koostisega kangastel ning plekki eemaldades võib juhtuda, et sinna tekib heledam laik. Soovituslik on sellisel juhul puhastada terve detail, nt kogu istumispadi ning määrdunud kohta võimalikult vähe hõõruda.

Sametkangas

Sametkangast võib tolmust puhastada sametist puhastusharjadega  või tolmuimejaga, millel on selleks tarbeks pandud eraldi sametribaga otsik. Samuti võib sametit pühkida õrnalt niiske lapiga, kuid kõik liigutused tuleb alati teha piki karva suunda.

Sametkangale on omane, et kasutamisel avalduva surve tõttu sameti karvad ajapikku lamenduvad ja võivad hakata hoidma erinevasse suunda muutes sellega sameti üldmulje laiguliseks. See ei ole defekt, vaid sameti eripära. Et tekkinud laike eemaldada, aseta ööks õrnalt niiske, kindlasti mitte märg riie kahjustunud kohale ja harja piki karva suunda, kui kangas on veel niiske. Teine võimalus on kasutada veespreid ja pihustada vett umbes 20 cm kauguselt ning seejärel harjata sametit piki karva suunda kui see on niiske. Kindlasti ei tohi kangale sattuda suuri tilkasid – nendest võivad jääda plekid. Pärast puhastamist ei tohiks mööblit kasutada enne kui see on täielikult kuivanud. Kiiremaks kuivatamiseks võib kasutada fööni madalal kuumusel.

Nahk

Õige hoolduse korral on naturaalne nahk vastupidav ja hügieeniline kattematerjal. Sõltuvalt valitud naha tüübist (aniliin, nubuk või pigmenteeritud) puhasta nahkmööbel täielikult 2 kuni 4 korda aastas sobiva nahapuhastusvahendiga. Pärast puhastamist töötle nahka spetsiaalse nahakaitsekreemiga, et  taastada naha niiskustasakaal ja kaitsta nahka uue mustuse eest. Iganädalaselt pühi nahkmööblilt tolmu pehme kergelt niiske lapiga.

Loe rohkem Softrendi blogist!


TOIMETAJA

+372 5199 3733
dagmar.reinolt@kodukiri.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee