Kodu ja Aed

Kutsu haldjad oma ellu: loo haldjaaed ja leia hingeline tasakaal 

Therese-Liise Aasma, 13. september 2019, 22:33
Haldjaaia eesmärk on rahu sinu südames ja nokitsedes hingelise tasakaalu leidmine. Foto: David Gonzales/Pexels

Väikeste aedade lummus, mida luuakse tillukeste haldjate koju meelitamiseks, on vallutanud kogu maailma. Miniatuurseid majakesi, aedu ja maagilisi tegelasi saab osta temaatilistest poodidest, kuid palju põnevam on neid ise meisterdada.

Haldjaaia eesmärk on rahu sinu südames ja nokitsedes hingelise tasakaalu leidmine. Lisaks on palju väärt jõudu andev usk ja rõõm teadmisest, et head haldjad leiavad nii tee sinu juurde. Kuna haldjad on tillukesed, on ka haldjaaiad miniatuursed. Seal kasvavad minimännid või -kased, sukulendid ja muud väikesekasvulised taimed. Ka maja ja muu vajalik, mida kodu otsivale haldjale pakkuda soovid, peaks olema sobivalt pisike.

Võid haldjate koju kutsumiseks luua ka temaatilise aia, näiteks mis on vaid sarnastes värvitoonides või ka ainult kividest. Aeda sobivad erinevad ilmastikukindlad suveniirid, mille oled välismaalt kaasa toonud. Omal kohal on lihvitud klaasikillud, helmed või liiv su lemmikrannast. Selle projekti juures on võimalik põnevalt elu sisse puhuda mõnele kodus vedelevale vanale asjalegi. Põhiline – lase oma fantaasial lennata ja südamel end juhtida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16. september 2020, 09:40
TERVISLIK AEDVILI: vitamiinirohke kõrvits tugevdab immuunsust ja aitab kaalu alandada
25. august 2020, 18:01
Pane aed kevadel õitsema ehk Põhjalik õpetus, kuidas sügisel sibullilli istutada
13. oktoober 2019, 21:00
Kümme põnevat viisi, kuidas kodus toataimi sättida
23. september 2019, 07:06
AED | Pane sügisel seemned mulda ja naudi kevadel varajast supersaaki!