Remont

Õigesti paigaldatud teraskatus 

Erki Loigom, 23. september 2019, 18:58
Läbimõeldult asetsevad ja katusetöödega samaaegselt paigaldatud redelid ja käiguteed on kokkuvõttes soodsamad kui hiljem meistri kutsumine.Foto: AS Toode
Mille pealt mitte kokku hoida, kui ees on katusevahetus ja valik on langenud teraskatuse kasuks? Nõu annab Erki Loigom aktsiaseltsist Toode.

Enne katusevahetust tuleb endale selgeks teha, kui pikka kestmist katuselt oodatakse. Teraskatuse puhul tähendab see läbimõeldud ventilatsiooni ja niiskusolukordi, soojustkiirgavate elementide (tavaliselt on selleks korsten) isoleerimist, katusekonstruktsiooni ja aluskatte seisukorra hindamist jne. Meie praktikas on hurraameeleolus kliente tihti tulnud maa peale tagasi tuua, kui nende ettekujutus katusevahetusest on eterniiditahvlite asemele vaid plekipaanide pealekruvimine. Selline vahetus annab vaid lühiajalise tulemuse, sest kui probleemkohti ja vajadusi enne ei kaardista, ilmnevad hädad üsna pea: näiteks märgunud soojustuse või konstruktsioonide niiskuskahjustusena. Nii pole uuest kenast teraskatusest, mis iseenesest kestaks aastakümneid, enam mingit kasu.

Edasi lugemiseks vajuta: