Kodu ja Aed

KODULUGU | Kui kohtuvad vana ja uus: hubane perekodu Kassisabas 

Laura Liinat, 30. oktoober 2019, 18:08
KÖÖK ON KODU SÜDA: Peale ruumielementide hakkab korteris kohe silma ka vana ümmargune laud, mida eelmised omanikud neile lahkelt pakkusid. Foto: Erki Pärnaku

Liigne kärsitus polegi teinekord halb. See aitab kinnisideest loobuda, kuid mõttesse jääb idee siiski tiirlema. «Kui sa ei otsi midagi, siis sa leiad midagi,» usuvad Sirelpuud. Nagu see peab paika elus, läks sama rada ka nende koduga.

Nagu paljudele paaridele, oli ka Eliisa (32) ja Karl (30) Sirelpuule oma kodu otsimise ajendiks üsna pea saabuv perelisa. Kultuuriinimestena – Karl on kontserdikorraldaja ja Eliisa koreograaf – oli nende valik aga eelarveliselt mõnevõrra piiratud. «Mina olen iseloomult pigem kannatlik ja ratsionaalse mõtlemisega, Eliisa rohkem emotsionaalne ja kärsitu,» ei tee mees saladust. Ta tunnistab, et oli ka momente, kus tundus, et sobivat kohta ei leiagi. Nii keskenduti aktiivsete otsingute asemel lõpuks hoopis lapse sünnile ja abiellumisele. 

Ootamatult aga sai paar teada, et neile sobivas asukohas Tallinnas Kassisaba linnajaos vabaneb ühes Pätsiaegses majas peagi korter. «Kui mu ema lapsepõlvesõbranna talle muuseas mainis, et koht jääb tühjaks, lendasime sellele peale nagu šaakalid,» naerab Karl. Paar soovis just sellesse piirkonda kolida, sest see kant on piisavalt lähedal nii tõukerattaga Telliskivis tööl käimiseks kui ka lastele tulevikus jalgsi kooli minekuks. Üks asi viis teiseni ja hakati läbi käima panku, tõestamaks, et vaatamata kultuuritaustale ollakse siiski normaalsed inimesed.

Esimesed muljed
Kolm aastat tagasi korterisse astudes seisid nad silmitsi elamisega, mida polnud tõenäoliselt põhjalikult remonditud 1970. aastatest...

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. november 2019, 21:13
KODULUGU | Maalilise vaatega värviküllane kodu Viljandis
2. november 2019, 19:42
Tee järele: geniaalsed kardinaraskused hoiavad paigal nii kardinad kui laudlina
2. november 2019, 16:43
Liina Randpere kodu sisustamisest: „Ise tehes tuleb palju soodsam!“
1. november 2019, 18:55
Kord majja! Kuidas siis lastetoa koristamine tegelikult käib?