Inimesed

Keili Sükijainen: õiges kodus peab olema ohtralt taimi (4)

Dagmar Reinolt, 10. jaanuar 2020, 15:51
Keili Sükijainen Foto: Daisy Lappard
Peagi alustab “Naabrist parem” uus hooaeg, sel aastal tuleb kodu teha aga mitte korterisse vaid merekonteinerisse. Saatejuht Keili Sükijaineni sõnul on saate produtsent Jaanus Saar seda ideed juba mitu aastat kaalunud ning õnneks tänavu saavad nad selle ellu viia. “Kogu tiim on igaljuhul väga põnevil nii uuendusliku ja põneva hooaja eel.”

Keilile meeldib Steve Jobsi mõte, et disain ei ole ainult see, kuidas asi välja näeb ja mis tunde tekitab. Disain on ka see, kuidas asi reaalselt töötab. See on kunst, mis peab töötama. 

Merekonteiner on saanud kaasajal äärmiselt inspireerivaks ehitusvormiks. Üle maailma on võimalik leida häid arhitektuuri ja disaini näiteid, mis just neist tehtud on. Oled sa ise mõelnud, et võiks merekonteinerist pesa teha?

Ausalt öeldes ma ei olnud ise konteinterite peale varem mõelnud, aga hiljuti peetud castingul esitasid osalised meile nii palju põnevaid ideid ja lahendusi, et pani ka mind unistama. Kui ma nüüd mere äärde rannamaja või metsa suvila teeks, siis miks mitte just merekonteinerist. Mängumaa on tõesti nii lai! 

Missugust laadi suvekodu sa sinna teeksid?

Mind väga inspireeriks mõnus surfipesa mere ääres, millel on klaasist katus, et öösel magama minnes saaks tähti vaadata. 

Jätame merekonteineri kõrvale, millist kodu eelistad, kas korterit või maja?

Mul sellist suurusehullustust ei ole, et kindlasti peaks suures majas elama. Hetkel olen oma korteriga väga rahul. Tulevikus eelistaksin aga maja puhtalt sellepärast, et seal oleks oma aed ja rohkem privaatsust. 

Milline on sinu unistuste kodu?

Kodu, kus on kodutunne. Eks ma unistan kindlasti sellest, et minu kodu ei oleks ainult Eestis. 

Oled sa ise sekujunduse- ja arhitektuurihuviline?

Kindlasti hakkas sisustusvaldkond mind rohkem huvitama kui ostsin oma kodu, kuid asjalike nõuandeid ja tarkusi olen kõrva taha pannud justnimelt “Naabrist parema” saadet juhtides. 

Millist stiili arhitektuuri ja sisearhitektuuri lahendusi sa armastad?

Mulle väga meeldivad silmapaistvate disainlahendustega restoranid ja hotellid, mida võin tunde imetleda. Sisearhitekuur on ju omaette kunst ja kõik visuaalselt nauditav on mind alati paelunud. Mulle väga meeldib kui moderne disain on kokku pandud rustikaalsete lahendustega nagu seda on teinud näiteks Noblessneris asuv Lore bistroo restoran. Oma kodus olen seni eelistanud aga pigem rahulikku lähenemist ja minimalismi, aga samas siiski peab säilima mõnus kodustunne patjade, taimede ja muu hubase näol. 

Millised detailid peavad sinu kodus olema?

Palju taimi! 

Millised interjööri värvid on sind enim paleunud ja mida oma kodus kasutad?

Oma kodus olen seni olnud pigem tagasihoidlik. Sisekujundust iseloomustab vist kõige paremini new nordic design. Üleüldiselt soe ja helge atmosfäär. Värvidest murtud toonid, vanaroosa ja helehall, millele on detailidega sisse toodud aktsendiga matti musta ja tumehalli. Palju patju ning mõnusalt karvane vaip. Kindlasti rohkelt taimi, mille elulhoidmisega näen ma kurja vaeva, aga see on seda kõike väärt. 

Seni ei ole midagi teinud, kuna ma alles paar aastat tagasi kolisin. Õnneks on mu kodus asjad nii sätitud, et saan juba väikseid detaile muutes päris palju ümberkorraldada, seega ma usun, et kui tuju tuleb, ei ole see probleem. Väike värskus on alati hea! 

Üks interjööridetail, mida sinu kodus kunagi ei leia?

Plakatid, kuhu on peale kirjutatud juustused tsitaadid nagu “live, love, laugh” või muu klišee. 

Mis detailid teevad sinu jaoks kodust kodu?

Inimesed, kes seal elavad. 

Kuivõrd suur eesti disaini tarbija sa oled?

Alati üritan eelistada pigem eestimaist ja kvaliteeti, sest oma kodu sisustades ma tean, et elan seal aastaid ning teen seda iseenda jaoks. Kõik kapid olen lasknud kohalikul puidutootjal teha ning mu kodus on Eesti tootja Belluse maailma kõige mugavam diivan. Mulle tohutult meeldis ka Britt Samosoni koostöö Pai voodiriietega. Teiste toodete jaoks pean veel raha koguma.