Sisustus

Kuidas leida sobilik seinavärv? Pane paika terviklik värvilahendus 

Dagmar Reinolt, 17. jaanuar 2020, 14:30
VärvidFoto: Tikkurila
Oletame et oled mõne silma jäänud sisustuseseme või millegi muu põhjal aru saanud, et sulle meeldib roheline värv ja sooviksid seda oma kodu sisekujunduses kasutada.

Siin neli soovitust, kuidas edasi tomida:

1. Püüa aru saada, millise alatooniga meelepärane värv on - näiteks rohelise puhul selgita välja, kas tegemist on kollakas- või sinakasrohelisega;

2. Kui värvi alatoon on välja selgitatud, vali mõned sellest heledamad ja tumedamad värvitoonid, mida sügavuse andmiseks lisada – näiteks rohelise puhul vali peamise värvitooni juurde üks sellest heledam ja üks tumedam roheline (sama alatooniga); heledamat värvi võid kasutada seintel, tumedamat aga näiteks tekstiilidel või üksiku efektseinana

3. Vali välja üks neutraalne värv, millega põhivärvi (meie näites rohelist) täiendada – näiteks beež või hall – ja kasuta seda samuti kas mõne toa seinavärvina või väiksemate värviaktsentidena (vihjeks olgu öeldud, et kollakasrohelisega sobivad paremini kollaka alatooniga beežid, sinakasrohelisega aga külmemad ehk sinaka alatooniga hallid)

4. Soovi korral vali välja veel üks värv, mida lisaks põhivärvile suuremate või väiksemate aktsentidena kasutada – rohelise puhul võib täiendavaks värviks valida näiteks lilla või punase, aga siin tuleb samamoodi jälgida alatoone: kollakasrohelisega sobivad paremini soojemad kollase sisaldusega toonid (korallpunane, vanaroosa jms), sinakasrohelisega aga külmemad sinakad toonid (ploomililla, sirelililla jms).