Kodu ja Aed

Inspiratsiooni vanadest palkmajadest! Loo põhjamaine jahiloss oma maakoju 

Dagmar Reinolt, 29. jaanuar 2020, 13:27
Foto: tootefotod
Üha rohkem juhivad interjööride stiil ja isekujunduse uusimad trendid, meid soojade ja metsikute mustrite, aga samas ka minimalismi suunas. Kuid kui just sina oled see, kes armastab hoopis õdusat palkmaja ning pigem Norra fjordide äärde sobivat mägionni? Veidi askeetliku olemist ja tugevamaid sinu, siis tee oma unistus teoks. 

Minimalism ja snooblik retro interjöörides on muidugi äge, kuid kui soovid sisustada maamaja, siis võta snitti hoopis põhjamaa pimedmast poolest. Puit ja karusnahk ning teatav suurus ja raskus sobib metsamajja või tuulisele rannale alati. 

Miksi vana ja uut ning ära unusta helgeid toone

Hele sein ei pea olema alati peegelsileda krohvi all. Vabalt sobib vanasse paadikuuri tehtud elamusse puitlaudis sein, mis on kaetud heleda peitsiga. Või hoopis paekivimüür, mis vana veski seintelt paljastub.

Omaaegsed talupere söögitoolid, parimates kohtades võib olla säilinud ka puutöö meistrite kaubamärgiks olnud Lutheri toolid, on need just parim leid, mis suure tammepuust ümarguse söögilaua äärde nagu valatud.

Kui soovid, et interjöör oleks eriilmelisem, konda pööningul või vanakraami poodides ja pane laua juurde erinevad toolid. 

Karusnahad, punutised ja kangad

Soojuse ja mõnu toovad ruumi kangad. Ole julge patjadega ja rippuvate kangastega, vabalt võid panna kangaid lakke.

Loomulikult kasuta nahka või kunstnahka, mis annab igale toale pehmust ja hubasust.

Kõikvõimalikud makramee ja punutisvidinad on maal kohustuslikud. Maakodu on maakodu ja linn on linn!

Valgustitega ära koonerda, kuid anna võimalus ka looduslikule tulele

Lakke võib panna maakodus sobivuse ja laekõrguse kõrval ka sepistatud lühtreid, kuid anna võimalus ahjule, kaminale ja küünaldele. Pole midagi mõnusamat, kui keset hämarat metsa küünlavalgel ja tulepaistel mõtteid mõlgutada.