Üritused

GALERII | AASTA KODU: rahva lemmikuks valiti tumedates toonides ridaelamukorter (10)

Kodukiri, 30. jaanuar 2020, 11:00
Foto: Priit Grepp / Kodukiri
Kodukirja 23aastase ajalooga kodukonkursi „Aasta kodu“ rahvažürii valis oma lemmikuks Merike ja Priit Toomsalu julgelt tumedates toonides kujundatud ridamajakorteri Tartus.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales rahvažüriis üle 6000 hääletaja. „Neid paelus perekond Toomsalu kodus musta kapiraamistusega köök-söögiala. Samuti sooja puidu kasutamine. Võib öelda, et praegu on hinnatud väga minimalistlikud, väheste asjade ja puhta joonega kodud.“

„Aasta kodu“ žürii liige, K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina kasutab rahva lemmikuks valitud kodu puhul märksõnu nutikas, naturaalne ja soojusest pakatav. “Kodu on tervikuna ühes stiilis – köögist ja elutoast alguse saav värvigamma ja valgustus kanduvad sujuvalt üle magamistubadesse ja vannituppa,” rääkis sisekujundaja. “Meeldib julgus katsetada tumedate toonidega, aga sellega pole üle pingutatud ja üldmulje on soe ning avar.“

Foto: Priit Grepp / Kodukiri

Internetihääletusel selgunud rahva lemmiku preemia 650 eurot on välja pannud kodukonkursi peatoetaja, kauplusekett K-rauta.

Sisustus- ja aiandusajakiri Kodukiri korraldab konkurssi juba 23. korda. Seekord osales ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti. Pidulik „Aasta kodu 2019“ lõpuüritus toimub 17. veebruaril.

Vaata rohkem pilte galeriist!

Samal teemal

10. jaanuar 2020, 10:48
2020 kodukujunduses: läbipaistvus, naturaalsus, ümarus
7. jaanuar 2020, 09:20
Tule ja ütle sõna sekka! Hakka Aasta Kodu žürii liikmeks
2. jaanuar 2020, 19:19
TULE JA VAATA! Ülevaade Aasta Kodu konkursile esitatud elamistest