Sisustus

Kevad toob tuppa rohelised toonid! 

Dagmar Reinolt, 17. veebruar 2020, 14:55
IittalaFoto: Iittala
Alanud aastal laiendab disainibränd Iittala põhjamaisest loodusest inspireeritud filosoofiat ja kasvatab alla uued juured. Kevadise looduse toovad tuppa Nappula ja Ruutu kollektsioonide keraamilised vaasid ning lillepotid.

Toataimed ning lilled loovad harmoonilise kodu – kodu, kus on vähem stressi ja suurem produktiivsus, puhtam ja niiskem õhk. Iittala uued Ruutu ja Nappula vaasid ning lillepotid inspireerivad kõiki saama osa põhjamaisest loodusest ning motiveerivad toataimede eest hoolt kandma.

Täiuslikult sümmeetrilised kujundid

Tänaseks juba klassikaks saanud Ronan ja Erwan Bouroullec’i disainitud Ruutu kollektsioon sai alguse 2015. aastal. Tänavu lisanduvad perre Ruutu keraamilised vaasid, mis hoiavad sarnast joont – lihtsat ning täiuslikult sümmeetrilist.

Vaasid on kolmes erinevas suuruses ning on loodud mahutama nii minimalistlikke õisi üksikult kui ka suuri toataimi või pikemaid oksi. Uued vaasid on saadaval musta, beeži, tumesinise ja pruunina ning neid saab hõlpsalt kombineerida teiste Ruutu modernsete klassikutega.

Kõik Ruutu vaasid valmistatakse vormis ning seejärel viimistletakse käsitsi. Valatud esemed vajavad väga hoolikat käsitsemist ning põhjalikke keraamikateadmisi. Iga vaas küpseb saviahjus, misjärel see sõltuvalt soovitud tulemusest kas glasuuritakse või pihustatakse üle.

Inspireerivad väljapanekud

2019. aastal tähistas disainer Matti Klenell oma mänguliste vormidega kümnendat aastapäeva koos Iittalaga. Klenelli loodud Nappula vorm esindab talle omast tugevat põhjamaist disainikeelt.

Nappula äratuntavat disaini on oluliselt mõjutanud Nuutajärvi klaasimuuseumis eksponeeritav vana laud, millel on suured, ümarad ja pisut veidrad jalad. See omapärane stiil avaldub ka värsketes Nappula lillepottides: neil on voolav ümar disain ja toekas jalg, mis rõhutab toataimede ilu ja toob neid paremini esile.

Lillepotid on saadaval kahes erinevas suuruses ning kolmes erinevas värvitoonis. Valged, tumerohelised ja beežid lillepotid sobivad igasse interjööri ja loovad inspireerivaid koosluseid. Lillepotid sobivad ruumi ka lihtsalt disainielementidena kui need parajasti kasutuses ei ole.

 Hoole ja armastusega hoitud taimed

Lisaks lillepottidele on Iittala tootevalikus ka kastmisampullid, mis aitavad taimede eest hoolitseda ka siis, kui oled kodust eemal. Läbipaistvast klaasist ampulle müüakse kahestes komplektides ning need mahutavad piisavalt vett, et niisutada taimi ühtlaselt kuni nädalase aja vältel.