Sisuturundus

Mida väiksem loom, seda tundlikum seedimine! Närilised vajavad eritoitu! 

Bramham, 6. märts 2020, 16:16
Foto: Envato Elements
Väikenärilised (küülikud, merisead, deegud, tšintšiljad, kääbushamstrid, kuldhamstrid, liivahiired, rotid) on ideaalsed lemmikloomad kiirema elutempoga inimesele – neid on lihtne paariks päevaks üksi koju jätta. Enamiku oma ajast veedavad nad puuris, kuigi neile meeldib vahetevahel vabalt toas või õueaedikus ringi joosta. Väikeloomad nõuavad vähe aega, nendega ei pea väljas jalutamas käima ning puuri puhastamine toimub kord nädalas. Igapäevaseks ajakuluks ongi enamasti vaid söötmine ja nunnutamine.

Samas tuleb meeles pidada: mida väiksem loom, seda tundlikum seedimine! Närilistel peaks soovitavalt olema kindel menüü, mis kujutab endast kvaliteetset kuivtoitu, liigirikast heina, vett ja tervislikke maiuseid.

Loom ei saa ise otsustada, mida ta sööb, seetõttu langeb kogu vastutus omaniku südametunnistusele. Ebatervisliku toitumise sümptomid ei pruugi alati lühiajalises plaanis välja lüüa, kuid pikaajaliselt on see looma tervisele laastava mõjuga. Toidu kvaliteedi puhul rakendub sama loogika, mis ka inimese enda toitumise puhul – mida tervislikum toit, seda parem on  elukvaliteet ja loodetavasti ka eluiga.

Väikeloomade toidu valimisel on oluline silmas pidada, et toidule poleks lisatud suhkruid ja rasvasisaldus oleks optimaalne. Bosse lemmikloomapoe sortimendist leiab palju erinevaid valikuid kvaliteetseid toite, heina ja maiustusi.

Paljud väikeloomade omanikud on hakanud eelistama graanultoite. Nende eeliseks on valiksöömise välistamine, seega saab loom toidust kõik vajalikud toitained kätte. Oluline on sealjuures teada, et kõik graanultoidud ei ole võrdväärsed – on täissöödana mõeldud variante ja ka neid, mis sisaldavad põhiliselt ainult pressitud heina.

Toome välja neli toidusarja, mille toiduvalik on spetsialistidelt kiita saanud:

Cunipici sarja toidud on kõrge kvaliteediga graanultoidud. Toitudel on ühte graanulisse pressitud kõik koostisosad, mida loom ka oma looduslikus elukeskkonnas tarbiks. Sisaldab võililli, jõhvikaid ja prebiootikume.

Bunny toidud sisaldavad keskmiselt 42 erinevat looduslikku komponenti, mis muudavad sööda väga mitmekesiseks, maitsvaks ja tervislikuks. Suuremate näriliste toidud on ühtse graanuli põhimõttel – mõnedesse toitudesse on lisatud ka lahtisi lilleõisi ja ürte, et toit looma jaoks tervislikul viisil huvitavamaks muuta. Väikeste näriliste toidud on segutoidud, et oleks lihtsam süüa. Lisatud on jahuusse, sest hamstrilised ja rotid vajavad väikesel määral ka loomseid valke.

Sortimendis on veel lai valik tervislikke, kuivatatud taimede ja juurviljadega maiustusi ning heina, mis pärit liigirikkalt looduskaitsealalt.

Manitoba on hea variant nendele, kelle loom on harjunud müslitoitudega. Graanulitele on lisatud ka närilistele väga maitsvaid porgandihelbeid.

HobbyFirst sarja eripäraks on Extruded ehk kiirkuumutatud graanulid. Kiirkuumutamine tagab toitainete minimaalse kao, sel viisil saab sinu lemmik kõik vajalikud mineraalained, vitamiinid ja valgud toidust kätte. Sellise töötlemise teeb toidu ka kergemini seeditavaks.

Lisainfot saad SIIT!